Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego

Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego

Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego — nie ma uniwersalnego systemu fotowoltaicznego (PV). W rzeczywistości panele słoneczne mogą się znacznie różnić pod względem ogólnego projektu, rozmiaru i zastosowania. Dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, czego potrzebujesz przy zakupie takiego zestawu. Po pierwsze, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość systemu i rodzaj ogniw słonecznych.

Najważniejsze fakty

Rosnące zaniepokojenie wyczerpywaniem się światowych zasobów naturalnych i przyszłymi dostawami energii zwiększyło popyt i rozwój systemów fotowoltaicznych. Najbardziej krytycznym postępem w rozwoju technologii słonecznej jest wytwarzanie energii fotowoltaicznej. Systemy słoneczne wykorzystują półprzewodniki do bezpośredniej konwersji promieniowania słonecznego na energię elektryczną. W 1839 roku Alexandre Becquerel wynalazł pierwszą technologię wychwytywania energii słonecznej. Uchwycił efekt fotowoltaiczny, zdolność do wytwarzania energii elektrycznej bezpośrednio ze słońca. Cena paneli fotowoltaicznych drastycznie spadła w ciągu ostatniej dekady. Jeśli rozważasz zainstalowanie systemu energii słonecznej, prawdopodobnie rozważasz panele fotowoltaiczne (PV).

Jak działa energia fotowoltaiczna?

Ogniwa fotowoltaiczne w panelach słonecznych to mechanizm przekształcający światło słoneczne w energię. Kiedy instalujesz panele słoneczne w swoim domu, ogniwa fotowoltaiczne przekształcają światło słoneczne w prąd stały (DC). Falownik podłączony do systemu przetwarza prąd stały na prąd przemienny (AC). Jest to rodzaj energii elektrycznej potrzebnej do zasilania urządzeń w Twoim domu. Ta moc przepływa przez skrzynkę elektryczną.

Większość domowych systemów fotowoltaicznych jest nadal podłączona do sieci. Pozwala to na nieprzerwane zasilanie w przypadku, gdy nie ma wystarczającej ilości energii słonecznej do dalszego zasilania domu. Jest to szczególnie ważne w pochmurne dni lub w nocy. Jeśli wygenerujesz wystarczającą ilość energii z paneli słonecznych, aby wygenerować dodatkową energię, zostanie ona zwrócona do sieci i zostaniesz obciążony opłatą za ten pobór energii. Nawet jeśli korzystasz z energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej, ten przesył mocy pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd.

Podczas konwersji energii słonecznej słońce uwalnia fotony. Kiedy światło słoneczne uderza w półprzewodnikowy metal panelu fotowoltaicznego, elektrony są uwalniane, tworząc prąd stały. Panele słoneczne składają się z setek ogniw fotowoltaicznych, zwykle wykonanych z krzemu jako półprzewodnika.

Produkcja energii elektrycznej

Wytwarzanie energii opiera się na wytwarzaniu pola elektrycznego. Powstaje, gdy oddziałują ze sobą przeciwne ładunki (podobnie jak bieguny magnesu). Krzem w panelu uwalnia dodatnią i ujemną energię, aby wytworzyć to pole elektryczne. Kiedy światło słoneczne pada na komórkę, elektrony są uwalniane z ruchu atomów. Interakcja między fotonami uwalnianymi przez słońce a elektronami uwalnianymi przez ogniwo słoneczne tworzy prąd elektryczny. Metalowe płyty przewodzące w panelach słonecznych są mechanizmem służącym do przepuszczania prądu przez przewody. Po swobodnym poruszaniu się po przewodach, energia elektryczna zasila nasze domy jak żadne inne źródło energii.

Moduły w systemach fotowoltaicznych

Wiele ogniw fotowoltaicznych jest ze sobą połączonych. Tworzą moduł, panel. Panele są ze sobą połączone, tworząc główną część układu słonecznego. Zainstalowanie wystarczającej liczby paneli słonecznych w domu lub firmie może zasilić większość przestrzeni. Oczywiście zależy to od warunków klimatycznych, ilości pochłanianego światła słonecznego oraz wydajności zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.

Zalety systemów fotowoltaicznych

Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego
Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego

Korzystanie z energii słonecznej ma wiele zalet. Większość z nich koncentruje się na oszczędnościach i środowisku. Energia słoneczna to dobry dla środowiska sposób zasilania domu lub firmy. Nie ma bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych, ponieważ energia elektryczna jest wytwarzana ze światła słonecznego, a nie ze spalania paliw kopalnych. Światło słoneczne jest odnawialnym źródłem energii, co oznacza, że ​​nigdy go nie zabraknie. Węgiel i gaz ziemny to paliwa kopalne, które w końcu się wyczerpią.

Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu http://www.gmstarbud.pl/realizacje/, w sposób czysty i cichy przetwarzają światło słoneczne na energię elektryczną. Jeśli zainstalujesz baterie w swoim systemie fotowoltaicznym, możesz łatwo przechowywać energię słoneczną do późniejszego wykorzystania. W ten sposób znacznie obniżysz rachunki za prąd.

Aby rozwiązać problemy związane z krzemem, opracowano alternatywne technologie fotowoltaiczne wykorzystujące nowe materiały, techniki konstrukcyjne i montażowe. Nowe materiały obejmują półprzewodniki z arsenku galu, fosforek galu i mineralny perowskit. Nowe skoncentrowane technologie fotowoltaiczne i techniki montażu wykorzystują wielozłącza, cienkie warstwy i duże kryształy, aby osiągnąć wysoką efektywność energetyczną i trwałość.

Virtussun fotowoltaika
ul. Lipinowska 27
87-100 Toruń
696 200 000
www.virtussun.pl
GM Starbud fotowoltaika
Składowa 25
27-200 Starachowice
518480305
www.gmstarbud.pl