Przeprowadzka – co zrobić, żeby niczego nie przegapić?

Przeprowadzka – co zrobić, żeby niczego nie przegapić?

Przeprowadzka – co zrobić, żeby niczego nie przegapić? Dobrze zaplanowany szybki ruch może sprawić, że wszyscy planujący ruch w nocy nie zasną. Zanim spakujesz wszystkie swoje rzeczy, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, aby cały proces przebiegł bezproblemowo. Przeprowadzka może być trudna, ale nie musi być katastrofą.

Pozbyć się niepotrzebnych rzeczy

Przeprowadzka to świetny powód, aby na spokojnie sprawdzić wszystkie swoje rzeczy. Pomyśl o tych pudłach stojących w piwnicy z rzeczami nieużywanymi od kilku lat. Czy to naprawdę konieczne? Jeśli masz słabość do starych pamiątek z dzieciństwa lub pluszowych zabawek, zatrzymaj jedną lub dwie i sprzedaj lub oddaj komuś w potrzebie. Poświęć chwilę na spokojne przejrzenie wszystkich szafek, komód, piwnic i strychów. I nie marnuj miejsca podczas przeprowadzki z rzeczami, których nie będziesz używać w nowym miejscu.

Skup się na małych rzeczach

Drobne przedmioty sprawiają wiele problemów przy wysyłce wszystkiego – lakierów do paznokci, guzików, biżuterii, kredek, a także rzeczy sypkich – ryżu, łusek, makaronu. Do ich transportu kupujmy materiałowe worki, pudełka i słoiki, w których wszystko racjonalnie ułożymy. Dzięki temu unikamy przykrych niespodzianek w postaci pomieszanych elementów, rozlanego lakieru czy pękniętych opakowań.

Oznacz wszystkie pudełka i torby, aby wiedzieć, co jest w środku. Dzięki temu łatwiej zaaranżujesz swoje nowe mieszkanie. Nie będziesz polować na potrzebne rzeczy, ale krok po kroku zaczniesz zapełniać kolejne półki i szuflady.

Zbieraj stare gazety

Jeśli wiesz, że za kilka miesięcy się przeprowadzisz, nie wyrzucaj gazet i krzyżówek, które już przeczytałeś. Będziesz potrzebował wielu z nich, aby zapakować wszystkie swoje szklane naczynia i tłukące się przedmioty. Pamiętaj, aby każde etui było odpowiednio zabezpieczone podczas przechowywania ich w etui. W przeciwnym razie okulary, które uderzały o siebie przez wiele godzin lub dni, zostaną uszkodzone, porysowane i popękane, zanim dotrą do nowego domu.

Jeśli nie czytasz gazet lub masz zamiar się przeprowadzić, możesz zaopatrzyć się w folię bąbelkową. Znajdź i zamów duże rolki w hurtowni artykułów piśmiennych. Kup też kartony, bo będziesz potrzebować dużo.

Spakować ubrania

Aby szybko i bez ponownego prasowania rozpakować ubrania w nowym mieszkaniu, stosuj się do dwóch zasad. Codziennie pakują na wieszaki wszystkie ubrania, które widzą w swojej szafie. Aranżacja ich w nowym domu nie będzie więc wymagała polowania na wolne wieszaki i pudełka, w których się znajdują.

Z drugiej strony wszystkie ubrania, które składają się w kostki, składają ciasto i zapobiegają jego przemieszczaniu się. Dzięki temu jest duża szansa, że ​​rozpakowując walizkę po przeprowadzce, wszystkie Twoje ubrania będą nadal złożone i bez zagnieceń. Dzięki temu możesz szybko schować je do szafy i przestać tracić czas na prasowanie i składanie.

Pakuj kartony jeden po drugim

Przeprowadzka – co zrobić, żeby niczego nie przegapić?
Przeprowadzka – co zrobić, żeby niczego nie przegapić?

Musisz logicznie zaplanować całą operację, jeśli nie chcesz, aby ogarnął Cię chaos. Spakuj wszystkie przedmioty jeden po drugim, najlepiej według pokoju, w którym się znajdują. Po ich zabezpieczeniu i zamknięciu kartonu dokładnie opisz. Zaznacz, co się w nim znajduje i w którym pokoju będziesz otwierać te przedmioty. Dzięki temu nie tylko zabranie swoich rzeczy, ale także uporządkowanie ich w nowym domu przebiega szybko i bez zbędnego bałaganu i irytującego bałaganu.

Pamiętaj też o logicznym wniesieniu wszystkich skrzyń. Jeśli masz możliwość pozostawienia ich w garażu lub furgonetce na kilka godzin lub dni, zrób to. Urządzając kuchnię, wnoś do mieszkania tylko pudła zawierające rzeczy przeznaczone do tego pokoju. W ten sposób powoli opróżnisz je z zawartości i zobaczysz, jak Twoje działania przyniosą efekty, a mieszkanie zacznie się zapełniać.

Środek transportu

Poruszając się po mieście, upewnij się, że masz odpowiedni środek transportu dla wszystkich swoich rzeczy. Cały proces jest najłatwiejszy, jeśli zmienisz miejsce zamieszkania i przeprowadzisz się do sąsiednich drzwi lub budynku w tym samym mieście. Sprawdź, ile pudeł zmieści się w samochodzie podczas jednej podróży i oblicz, ile razy będziesz musiał przewieźć swoje rzeczy. Można to zaplanować tak, aby po spakowaniu jedna osoba była już w nowym mieszkaniu i zaczęła pojedynczo rozpakowywać pudła, które przyszły.

Sprawy komplikują się, gdy przemieszczamy się dalej – setki kilometrów, do innego kraju, a nawet na inny kontynent. W takim przypadku potrzebujemy pomocy firmy przeprowadzkowej. Pudła opisane wcześniej są transportowane autobusem i albo przewożone do nowego domu, albo ładowane na łódź w celu dalszej podróży. Jeśli mieszkaliśmy na innym kontynencie, musieliśmy uzbroić się w cierpliwość – nasze torby mogły dotrzeć nawet po miesiącu.