Jak długo wytrzymują wszywki Esperal?

Jak długo wytrzymują wszywki Esperal?

Jak długo wytrzymują wszywki Esperal? Pacjenci, którzy decydują się na leczenie alkoholowe, chcą jak najdłużej uwolnić się od problemu. Z tego powodu osoby z problemem alkoholowym poszukują sposobów gwarantujących całkowite wyeliminowanie problemu. Oczywiście każdy alkoholik ma inną historię, więc nie każda metoda działa na wszystkich. Często pojawia się więc pytanie – jak długo działa Esperal? Odpowiedź nie jest jasna i prosta. Dlatego w tym artykule nie znajdziesz ostatecznej odpowiedzi na ten temat. Dowiesz się, jak działają wszywki alkoholowe i jakie są zagrożenia.

Co to jest ESPERAL?

Wszywki alkoholowe Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ to  terapia uzależnienia od alkoholu. Polega na umieszczeniu tabletek zawierających substancję czynną disulfiram pod skórą pacjenta. Ma za zadanie uniemożliwić pacjentowi sięganie po szkło. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że szycie esperalu jest jednym z elementów skutecznego leczenia. Musi być połączona z detoksem alkoholowym i psychoterapią. Stosowanie samego leku Esperal w połączeniu z alkoholem może mieć szkodliwy wpływ na organizm. Tak długo, jak to działa, alkoholicy nie powinni pić alkoholu doustnie.

Disulfiram działa poprzez blokowanie. To, co dokładnie robi, to zakłócenie procesu metabolizmu alkoholu. Tworzenie dehydrogenazy aldehydowej jest zablokowane. Substancja ta odpowiada za prawidłowy i szybki rozkład trucizny. U alkoholika taką substancją jest alkohol. Niewłaściwe trawienie produktów alkoholowych może prowadzić do powstawania aldehydu octowego w organizmie. Substancja ta kumuluje się wraz ze wzrostem ilości spożywanego alkoholu. Jeśli esperal nie zostanie zszyty, aldehyd octowy utlenia się do nieszkodliwego dla zdrowia kwasu octowego. Przerwania procesowe są aktywne tak długo, jak aktywny jest Esperal.

Nagromadzenie tych toksyn w organizmie może prowadzić do chorób i skutków ubocznych. Jednym z nich jest uczucie kaca, które jest zwielokrotnione. Również nudności i wymioty, zawroty głowy. W skrajnych przypadkach mogą również wystąpić choroby serca, w tym przyspieszenie akcji serca, podwyższone ciśnienie krwi i kołatanie serca. Objawy mogą być trwałe i utrzymywać się przez długi czas. Co gorsza, mogą powodować nieodwracalne zmiany w organizmie. Alkoholicy cierpią na wiele chorób przewlekłych.

Czas trwania

To nie jest łatwe do zdefiniowania. Czas trwania wstawiania alkoholu zależy od indywidualnych skłonności każdego alkoholika. Czas działania substancji zależy od wielu czynników.

Jak długo wytrzymują wszywki Esperal?
Jak długo wytrzymują wszywki Esperal?

Pierwszym z nich jest wielkość dawki podawanej pacjentowi. Określany przez lekarza na podstawie wieku, wagi i wyglądu pacjenta. Esperal ma postać tabletki, którą wszywa się pod skórę i stopniowo rozpuszcza, uwalniając substancję czynną. Jeśli pacjent nie pije alkoholu, nie odczuje żadnych skutków ubocznych założenia szwów. W przypadku narażenia na alkohol powyższy proces rozpoczyna się w organizmie.

Wróćmy do pytania. Jak długo działa Esperal? Producent określa jego stosowanie na około 8 – 10 miesięcy, co jest początkowym etapem terapii alkoholowej. W niektórych przypadkach czas ten wydłuża się do około roku. Substancja działa odpychająco na picie alkoholu. Czas działania jest taki, że powinien zerwać z nałogiem alkoholizmu. Najważniejszą rzeczą w leczeniu jest świadoma decyzja o zerwaniu z nałogiem. To pierwszy krok na drodze do trzeźwości. Jednocześnie okres przejściowy to także dobry czas na życiowe zmiany. Po pierwsze, zrozum źródła, które zachęcają do kontaktu z alkoholem i wyeliminuj go ze swojego życia.

Jak wygląda Esperal?

Eksperci określają zabieg jako całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w skórze pacjenta i wstrzyknięciu domięśniowo tabletki zawierającej substancję czynną. Nacięcie jest następnie zamykane i pozostaje niewielka blizna. Tablet jest niewidoczny z zewnątrz. Najczęściej lokalizuje się w okolicy łopatek, bioder lub obojczyka. Dzięki temu pacjent ma zapewnioną dyskrecję i komfort życia. Podczas zabiegu szycia stosowane jest znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa około 30 minut. Tak się składa, że ​​pacjent odczuwa ból.

Jednak nie jest to bardzo irytujące ani krótkotrwałe, więc nie jest definiowane jako efekt uboczny. Zabieg wykonywany jest przez chirurga, który wcześniej konsultuje się z pacjentem. Zszywanie Esperala to dopiero początek, a nie lekarstwo. Warto łączyć je z psychoterapią i zabiegami detoksykacyjnymi. Czasami może być konieczne umieszczenie cię w ośrodku odwykowym.

Efekt uboczny

Nie są powszechne. Pacjenci czasami skarżą się na ból bezpośrednio po zabiegu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie jest to zdefiniowane jako efekt uboczny. Osoby otrzymujące Esperal mogą odczuwać metaliczny posmak w ustach, dyskomfort i okazjonalnie ból brzucha.

Większość działań niepożądanych występuje po spożyciu nawet niewielkich ilości alkoholu. Esperal może wówczas wywołać objawy ciężkiego zatrucia alkoholem w ciągu kilku minut. Połączenie alkoholu z substancjami zawartymi we wkładzie może powodować zaczerwienienie, niepokój, zawroty głowy, pocenie się, duszność i przyspieszenie akcji serca. Jeśli alkohol zostanie całkowicie wyeliminowany z diety, nie wystąpią żadne objawy.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistą po wypiciu alkoholu, jeśli masz problem z piciem, pijesz dużo, tracisz przytomność lub tracisz kontrolę nad agresją po wypiciu. Nigdy nie jest za późno na pomoc. Uzyskaj pomoc w centrum pomocy ds. nadużywania alkoholu.